Home » Cursus » Firefly en andere generatieve AI

Cursus AI voor vormgevers en DTP’ers

AI kan je ontwerpwerk verrassend veel tijd besparen. Een beeld uitbreiden, een storend onderdeel verwijderen, even snel schetsen, varianten maken of een terugkerende DTP-klus slimmer aanpakken. Maar welke knop doet nu wat? het is ondertussen een heel oerwoud geworden, met veel mogelijkheden om uit te kiezen. 

Maar keuzestress? Nee hoor. In deze cursus leer je AI praktisch toepassen in het Adobe-programma waarmee jij werkt. Dus wat kun je er vandaag al mee, hoe formuleer je een goede opdracht en hoe houd je het resultaat netjes in je eigen stijl? AI als assistent dus. Jouw assistent. Wil je generatieve AI gebruiken in Photoshop? Er zijn zoveel mogelijkheden bijgekomen, de laatste jaren! Of heb je behoefte om InDesign eens flink een peper in zijn … te steken? dat kan hoor!

Korte beschrijving

We kijken naar de mogelijkheden van Adobe Firefly en de AI-functies in Photoshop, Illustrator en InDesign. Photoshop heeft op dit moment de meeste mogelijkheden en krijgt er vaak weer nieuwe bij. Je leert welke functies voor jouw werk interessant zijn en oefent meteen met eigen beelden, ontwerpen of documenten. Door Generatieve AI zijn mijn Photoshop cursussen korter geworden, omdat we zoveel kúnnen met generatieve AI. 

Werk je veel met InDesign en technisch DTP? Dan kan ook Claude een heel handige collega zijn. Bijvoorbeeld voor het voorbereiden, controleren, structureren of automatiseren van tekst en documentwerk. We bekijken samen waar die combinatie werkelijk tijd oplevert — zonder dat je eerst programmeur hoeft te worden. Vooraf maak ik je duidelijk waar je aan moet denken: Claude abonnement en SideKick abonnement moeten dan actief zijn.

Ook de koppeling tussen ChatGPT en InDesign is binnenkort beschikbaar. Die werkt via een persoonlijke beveiligde sleutel en kan nieuwe mogelijkheden bieden voor het samenwerken met AI vanuit InDesign zelf.

Wat leer je in deze cursus Generatieve AI?

Vooraf hebben we een intake-gesprek waarin je aangeeft of je zit op de kant van beelden genereren, of op de kant van pagina’s aanmaken. Want beelden maak je met Photoshop en Illustrator; pagina’s maak je met InDesign. Over beide onderwerpen apart kun je al een hele dag vullen.

Je mag werken met eigen materialen. Je docent heeft daarnaast ook voldoende lesmaterialen mee om de stof goed onder de knie te krijgen. 

Een cursus om te leren hoe je Firefly kunt gebruiken. Voor ideeën, beelden en variaties in beelden.

Firefly is een online fenomeen, en onderdeel van je Creative Cloud-account. Je maakt er stilstaande beelden mee maar ook korte video’s.

Een korte lijst met jouw onderwerpen

  • Adobe Firefly gebruiken voor ideeën, beelden en varianten
  • Werken met Firefly Boards: verzamelen, combineren, richting kiezen en verder ontwikkelen
  • Goede prompts schrijven die aansluiten op jouw ontwerpvraag
  • Beelden uitbreiden, aanpassen en opschonen in Photoshop
  • Ontdekken welke AI-functies in Photoshop jouw werk versnellen
  • AI inzetten in Illustrator, bijvoorbeeld bij het maken of verfijnen van illustraties en vectorwerk

Hier wordt AI jouw technisch uitvoerende DTP-medewerker. InDesign kan voor jou gaan vertalen (zelfs met gebruik van eigen woordenboek) en kan ook geheel nieuwe documenten opmaken. Je leert hoe Claude ingezet kan worden, en hoe ChatGPT een haakje heeft in InDesign. 

Deze richting gaat meer over:

  • De AI-mogelijkheden van InDesign leren kennen
  • Aanmaken van scripts die het dagelijks werk in InDesign vergemakkelijken, of irritatie eruit halen.
  • In bulk of serie documenten aanmaken met kleine aanpassingen.
  • Vertaalklussen uitvoeren, waarbij je een eigen vertaallijst kunt gebruiken.
  • Claude slim combineren met InDesign voor technisch en terugkerend DTP-werk
  • AI-resultaten beoordelen, verfijnen en passend maken bij jouw huisstijlwerken met eigen materiaal, zodat je na de les meteen iets bruikbaars hebt

Voor wie?

Deze cursus is voor vormgevers, DTP’ers en communicatiemedewerkers die met Adobe-programma’s werken en AI niet alleen willen uitproberen, maar er ook echt iets aan willen hebben. Je betaalt toch al in je abonnement voor ’tegoeden om AI te mogen inzetten’; dan kun je misschien beter een keer leren gebruiken, niet?

Misschien heb je Firefly of de nieuwe knopjes in Photoshop al eens gezien, maar blijft de vraag: leuk, maar wat moet ik hiermee in mijn werk? Dan ben je op de goede plek bij Pixels en Pagina’s. De inhoud stemmen we af op jouw programma’s, niveau en dagelijkse werkzaamheden.

Wanneer kun je deze cursus volgen?

  1. Kijk hieronder in de agenda (die witte balk)
  2. Kies een datum die niet bezet is, uit de kalender.
  3. Vraag die datum aan, je kunt niet zelf iets toevoegen aan mijn agenda.
  4. Soms zijn er opties van derden (grijs), die een dag hebben aangevraagd maar nog niet bevestigd.
  5. Jij kiest, ik bevestig.

Wil je liever een halve dag? kan ook! gebruik de icoontjes rechtsboven om te zien wanneer ik nog een gaatje heb. Handig als je haast hebt met je vraag…

Je moet dus vooraf wel even aangeven in welke hoek jouw interesse ligt. Dan kan ik je een betere inschatting geven over de benodigde cursustijd.

De kosten voor de baten. Het levert je straks natuurlijk veel op: zelfstandig en snel kunnen werken, geen stress meer tijdens het aanpassen omdat je die gereedschappen nu eindelijk snapt. Elke collega krijgt al snel 50% korting. Dat telt lekker op!

Onderstaande bedragen zijn per lesdag, in Euro’s en exclusief BTW.

Aantal personen123≥4
Live training488658*880*1050*
Virtueel, cursus via Zoom.4386088301000
Hulpvraag, via Zoom, per uur.73
De bedragen in deze tabel zijn exclusief BTW.
* Neem je eigen laptop mee

Inschrijven voor zo’n privé cursus

Hieronder vind je de knop waarmee jouw werk een stuk makkelijker gaat worden. Ook al ben je de enige cursist: dan nog gaat ie door! Je wordt gebeld om de datum van jouw keuze definitief te maken. En meteen even de details door te nemen van jouw doelen.

Wat maakt deze cursus anders?

Met een cursus zoals deze krijg je alle aandacht voor jouw specifieke vragen. En dus ook alle antwoorden die nodig zijn om jouw Creatieve problemen op te lossen. Je mag met eigen bestanden werken; graag zelfs, want zo leer je het veel fijner en blijft het beter kleven.

Voor alle dingen die niet zo goed zouden kleven mag je me vragen om het even op video vast te leggen. Doe ik er meteen bij voor je. Dan kun je later altijd terugkijken hoe het ook alweer ging.

Wat kun je straks, na deze cursus?

Stel je voor! straks kun je:

  • Maken wat je wil. Je leert hoe je dit aan een kunstmatige intelligentie moet vragen.
  • Variaties maken op een beeld zonder dat het nog veel tijd kost.
  • Een script schrijven om een irritatie waar je al jaren tegenaan loopt zomaar uit de weg te ruimen.
  • Een prompt opbouwen op basis van je ervaring met het AI-systeem. Jij ziet waar ie een fout maakt, jij leert het hem wat ie dan moet doen.
  • Binnen Photoshop veel sneller klaar zijn. Want je weet waar je het moet vragen.
  • Tijd overhouden voor creativiteit. Want je ziet sneller wat er werkt en wat er niet werkt in een ontwerp.

Alvast zin in een filmpje?

Ik heb er een klaargezet voor je. Over de de mogelijkheid om twee beelden aan te wijzen die moeten functioneren als start- en eindbeeld van een video. En over hoe je met een prompt de foto gedeeltelijk kunt aanpassen: zet jezelf in een andere omgeving en hou die omgeving intact.

inhoud

Korte beschrijving
Voor wie
Inhoud
Beschikbaarheid
Prijs
Inschrijven